ריטריט במדבר בשיטת ה ELITE – מסע טרנספורמטיבי של גילוי

ראשי פרקים

אין תחליף לקסם של המדבר וליכולת שלו להשיל עוד שכבה מקליפות היומיום. שם, בפשטות של האוהל הבדואי, ובמרחבי השקט- הלב נפתח. הראש חושב צלול יותר. שם, בסולו של כל אחד תחת כיפת השמיים, אדם מתקרב יותר אל עצמו. בוחן את האמונות שלו – המגבילות והמעצימות. ובמעגל סביב המדורה- אנשים מתחברים זה לזה במפגש אותנטי מעצים. מפגש שיא עוצמתי' המשלב התבוננות אישית, חיבורים משמעותיים ופעילות אתגרית שמוכיחה לך שוב- שביחד- אנחנו מסוגלים להרבה מעבר למה שאנחנו מדמיינים.

  • רוצים לגבש את הצוות שלכם במהירות ובעוצמה?
  •  לפתוח שנה או לסיים שנה באופן משמעותי וחזק?
  • להגדיר חזון וכיוון?
  • להאיץ תהליכי למידה?
  • לחזק חוסן אישי וצוותי?

ריטריט בשיטת ה ELITE

בחיינו המהירים והעמוסים, קל להיתפס למירוץ היומיומי ולשכוח את האני הפנימי ביותר שלנו ואת הקשר שלנו עם אחרים. זו הסיבה שריטריט במדבר הפך פופולרי יותר ויותר כדרך לברוח מהרעש והסחות הדעת של חיי היומיום ולהתחבר לאני העמוק יותר שלנו .
להתחבר לטבע:
המדבר מציע סביבה ייחודית לריטריטים, עם מרחבים פתוחים עצומים, נוף עוצר נשימה ושקט שליו. זהו מקום שבו אפשר להאט, להרהר ולהטעין מצברים, הרחק מהדרישות הבלתי פוסקות של עבודה, טכנולוגיה ומדיה חברתית. בסביבה שלווה זו, המשתתפים יכולים לחזק מיינדפולנס, להתחבר עם אחרים, ולקבל נקודת מבט חדשה על חייהם האישיים והמקצועיים.
להתחבר לעצמנו:
אחד היתרונות המרכזיים של ריטריטים במדבר הוא ההזדמנות להתחבר עם עצמך. הרחק מהסחות הדעת והלחצים של חיי היומיום, המשתתפים יכולים לקחת זמן לחשוב על המחשבות, הרגשות והמטרות שלהם. באמצעות מדיטציות מודרכות, כתיבת יומן ותרגולי מיינדפולנס אחרים, הם יכולים לפתח הבנה עמוקה יותר של עצמם ושל הרצונות הפנימיים ביותר שלהם. מודעות עצמית זו יכולה להוביל לבהירות רבה יותר, ביטחון וקבלה עצמית, אשר יכולים להיות מתורגמים למערכות יחסים אישיות ומקצועיות מספקות יותר.
להתחבר לאחרים:
ריטריטים במדבר מציעים גם הזדמנות ייחודית להתחבר עם אחרים. בסביבה טבעית זו, המשתתפים יכולים ליצור קשרים עמוקים יותר עם חבריהם לריטריט באמצעות חוויות ופעילויות משותפות. הם יכולים לנהל שיחות משמעותיות, להעניק לחברי הצוות הקשבה עמוקה , להציע תמיכה ועידוד, וללמוד זה מנקודת מבטו של זה ומניסיון חייו. קשרים אלה יכולים ליצור תחושת קהילה ושייכות שיכולה להתרחב מעבר לריטריט עצמו.

להתחבר לארגון :
בנוסף לצמיחה אישית ותחושת שייכות, ריטריטים במדבר יכולים גם לעזור לארגונים להבהיר את החזון שלהם ולחזק את הצוות שלהם. על ידי לקיחת פסק זמן מלוחות הזמנים העמוסים שלהם , צוותים יכולים לפתח חזון משותף ותחושת מטרה שיכולים להנחות את עבודתם זמן רב לאחר סיום הריטריט. הם יכולים גם לטפח תרבות של אמון, פתיחות ושיתוף פעולה שיכולים לשפר את התקשורת ואת עבודת הצוות במשרד.

ריטריט מדברי מוציא אותנו מאזור הנוחות

ריטריטים במדבר מספקים גם הזדמנות לאנשים לצאת מאזור הנוחות שלהם ולנסות דברים חדשים. זהו מרכיב משמעותי בתפיסה שלנו ב go beyond  בכלל ובשיטת קוד ה ELITE בפרט.
כמה מאפיינים של ריטריט מדברי, אשר הופך אותו לעוצמתי ובעל פוטנציאל טרנספורמטיבי:
התחברות לאותנטיות שלנו – המדבר מוציא אותנו מההביטאט, מהסביבה המוכרת שלנו. היציאה הזו לסביבה חדשה, לא תמיד מוכרת וידידותית, מוציאה אותנו מאזור הנוחות ומהטייס האוטומטי שלנו.  אנו מוצאים עצמנו עם פחות קליפות ומסיכות, פחות פילטרים. יותר נטו מי שאנחנו באמת.
פיתוח מנהיגות: ריטריטים במדבר כרוכים לעתים קרובות בתרגילי גיבוש צוות ובאתגרים הדורשים כישורי מנהיגות חזקים. על ידי הצבת אנשים במצבים שבהם הם חייבים להוביל ולקבל החלטות תחת לחץ, הם יכולים לפתח את יכולות המנהיגות שלהם ולהיות מצוידים טוב יותר להוביל בכל תחומי החיים.
עבודת צוות: ניתן להתגבר על אתגרי המדבר רק באמצעות עבודת צוות ושיתוף פעולה. על ידי השתתפות בפעילויות קבוצתיות , בהן אנשים נזקקים לסמוך על אחרים. המשתתפים  יכולים ללמוד את החשיבות של עבודת צוות יעילה ותקשורת. זה יכול לעזור להם להיות שחקני צוות טובים יותר בחייהם האישיים והמקצועיים.
פיתוח חוסן-  המדבר הוא סביבה קשה, ונסיגה בסביבה זו יכולה לעזור לאנשים לפתח סיבולת וחוסן. על ידי יציאה מאזור הנוחות והתמודדות עם אתגרים פיזיים ומנטליים, אנשים יכולים לפתח את החוסן הנפשית  הדרוש כדי להתגבר על מכשולים בכל תחומי החיים.

כיצד ריטריט מדברי בא לידי ביטוי בכל אחד מהמרכיבים של שיטת ה ELITE?

EMOTION
אין כמו המדבר , לחבר אנשים . לחבר אותם לעצמם. לרגשות שלהם. לחבר אותם לאחרים. להשיל קליפות ומסיכות. לדבר באותנטיות. בפגיעות אותנטיות.
בריטריטים שלנו אנו מוציאים את המשתתפים לפעילות SOLO . דמיינו- רק אתם והמדבר. תחת שמיים זרועי כוכבים. עם מדורה קטנה . זהו זמן בו המשתתפים יכולים להתבונן על חוויותיהם ולהתחבר לאני הפנימי שלהם, מה שמאפשר להם להשיג הבנה טובה יותר על עצמם. זה יכול לעזור להם לפתח תחושה גדולה יותר של מודעות עצמית ואינטליגנציה רגשית, שהם היבטים חשובים בכל אחד ממרכיבי ה ELITE.
זכור לנו רגע מכונן, בו ירדנו עם צוות ניהולי של חברה לריטריט מדברי. בערב, במדורה, מול האש המהפנטת, בחסות החשיכה, רק אז יכול היה המנכל להסיר מסיכות ולדבר בגילוי לב מול חברי ההנהלה שלו. זה היה רגע טרנספורמטיבי. לא פחות.
LEARNING
המדבר , כמו בטבע בכלל, מוציאים אותנו מאזור הנוחות. זהו מרכיב מרכזי במפתח הלמידה בשיטת ה ELITE. המדבר מאפשר למידה מואצת. על תפקוד הצוות, על מעטפת הביצועים האישית של כל אחד.
INTEGRITY
הניתוק מהשגרה, הריחוק הפיזי, היעדר הקליטה, הנופים הבראשתיים- הם תפאורה ומסגרת מושלמת לאנשים, צוותים וארגונים, לקחת פסק זמן ולהתבונן ממרחק מה- על העשייה שלהם. על המטרות. על הערכים. על החזון . מניסיוננו, ביומיים של ריטריט מדברי, אפשר להשיג הרבה יותר מאשר תהליך הגדרת חזון משתמשך, שפרוס על פני עבודת היומיום.
TOUGHNESS
ריטריטים במדבר יכולים להיות כלי רב עוצמה לפיתוח חוסן. הסביבה המדברית קשה, בלתי צפויה ומאתגרת, ומאלצת אנשים להסתגל ולפרוץ את גבולותיהם. זה יוצר הזדמנות לאנשים לפתח את החוסן שלהם, שהוא היכולת להתאושש ממכשולים ולהישאר חזקים מנטלית וממוקדים תחת לחץ.
במהלך ריטריט מדברי, המשתתפים מתמודדים עם מגוון אתגרים ומכשולים המחייבים אותם לסמוך על כוחם הפנימי וחוסנם. ייתכן שיהיה עליהם לנווט בשטח לא מוכר, לסבול תנאי מזג אוויר קיצוניים ולהסתמך על משאבים מוגבלים. חוויות אלה עוזרות לבנות חוסן מנטלי ונכונות להתמיד במצבים קשים.
EXECUTION
ביצועים אישיים: המדבר הוא סביבה מאתגרת, והישרדות ושגשוג בו דורשים רמה גבוהה של ביצועים אישיים. על ידי דחיפת עצמך פיזית ונפשית במסגרת ריטריט, אנשים יכולים לבנות את הביטחון העצמי, המיקוד וההתמדה שלהם, אשר יכולים להיות מתורגמים לשיפור הביצועים בכל תחומי החיים.

הקסם של ריטריט מדברי טמון בפשטותו.
זה קרוב. זה עוצמתי. זה חוויתי וטרנספורמטיבי.
מוזמנים לפנות אלינו ונתאים לכם ריטריט בלתי נשכח.

 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן